ŞİRKETLERİM ve İŞİM

Tekstil endüstrisinde, ihracat ve ithalat üzerine 1970’te kurduğum ilk şirketimle kariyerime başladığımdan bu yana faaliyet gösteriyorum. 1975’te şirketimin marka ismini, şu anda sahibi ve başkanı olduğum Amerikan Teçhizat ve Ekipmanları A.Ş. olarak değiştirdim. Her iki şirket de dünyanın çoğu ülkesine öncelikle tekstil boyama ve apre makinaları, daha sonra pamuklu, sentetik filament, yün ve yünlü kumaş eğirme, dokuma, örgü makinaları, nonwoven endüstriyel kumaş ekipmanları, dar dokuma makinaları ve diğer tekstil makinaları olmak üzere tekstil endüstrisinin tüm alanlarına uzanan makinaların satışını gerçekleştirdi.

Zaman içinde Vamatex, Galvanin, Hauser, Guma ve diğer pek çok Avrupa markasını ABD pazarına tanıttık ve temsilciliklerini yaptık. Amerikan Teçhizat ve Ekipmanları, ev tekstili ve nonwoven ekipmanlar gibi diğer alanlara da yoğunlaşmaya başladı. Şirketim bugün nonwoven ekipmanları, yatak yapım malzemeleri, medikal tekstil, medikal ekipman, yüz maskesi makinaları ve ilgili ekipmanlar, gıda maddeleri ekipmanları, dikiş ekipmanları, yatak ve yatak örtüsü ekipmanlarıyla içten yaylı yatak makinaları, çikolata üretim makinaları, patates cipsi üretim bantları, film üfleme, kabarcık filmi, metalize film ekipmanları, paçavra toplama ve parçalama makinaları gibi geri dönüşüm ekipmanları, yastık üfleme ekipmanlarının yanı sıra yatak, döşeme ve ambalaj endüstrisi için köpük ekipmanları üzerinde uzmanlaşmıştır. Açılış ve temizlemeden eğirme, dokuma, apre ve baskıya kadar tüm tekstil makinaları mevcuttur.

Şirketimiz tek, münferit makinalardan tam tesisata kadar alım ve satım yapmakla beraber kurulum (anahtar teslim) hizmeti de vermektedir. Konsiye satışlar, aracılı satışlar, perakende satış için kesin alım, kontrol/değerlendirme ve sistemli likiditasyon işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Makine onarımı için çok sayıda farklı makinaların yeniden kurulumu, ilk demontajı, paketlenmesi ve nakliyesi konularına hâkim makine, elektrik ve elektronik mühendislerinin görev yaptığı kapsamlı bir fabrikamız bulunmaktadır.

Amacımız müşteriye en yüksek değeri sunmaktır.

Web sitelerimiz:

www.AmericanPlantAndEquipment.com

Yeni ve İkinci El Endüstri Makinaları

www.NovaStarMedical.com

Medikal Ekipmanlar, PPE, N95 Maske Makinaları, Nonwoven kumaş, vs.

www.TapeEdge.com

Tüm yatak kenarı kapama ihtiyaçlarınız için.  Tamamen rektifiye ve yeni makinalar mevcuttur.

Arayın, Görüşelim

📞 (864) 574-0404

📧 NovaStarUSA@gmail.com 

 

12 + 3 =